رایو‌ نوری بلوری با امکان رایت سه بعدی -داغ داغ

شرکت ایسوس به تازگی یک درایو‌نوری خارجی را به بازار ارائه کرده است که قابلیت پخش وضبط دیسک‌های نوری Blu-ray سه‌بعدی را دارد.
درایو‌ نوری بلوری با امکان رایت سه بعدی


با ارائه این درایو‌نوری خارجی که BW-۱۲D۱S-U نام دارد، شرکت ایسوس توانست پیشتازی خود را در زمینه ساخت درایو‌های نوری Blu-ray تثبیت کند و فاصله خود را با دیگر رقبا افزایش دهد.

این درایو‌ نوری که به عنوان سریع‌ترین درایو‌نوری Blu-ray با قابلیت ضبط در دنیا شناخته می‌شود، علاوه بر سرعت بالا و امکان ضبط روی دیسک‌های نوری مختلف از طراحی خاصی برخوردار است که در کمتر محصولی از این دست دیده می‌شود.

طراحی این محصول به گونه‌ای است که توانسته نشان‌های طراحی iF را در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ و نشان Taiwan Excellence را در سال ۲۰۱۱ از آن خود کند.

ایسوس برای ارتباط بی‌وقفه و سریع BW-۱۲D۱S-U به کامپیوتر از پورت USB نسخه ۳ استفاده کرده است که این موضوع باعث می‌شود در زمانی که قصد ضبط اطلاعات با سرعت ۱۲X را روی دیسک‌های نوری Blu-ray دارید دیگر دیسک‌نوری شما به علت وقفه در انتقال اطلاعات دچار مشکل نمی‌شود.

البته ایسوس برای تکمیل کار خود و کاهش خطای ضبط اطلاعات از فناوری به نام OPS (Optical Tuning Strategy) استفاده کرد است که بر‌اساس شرایط موجود توان پرتو‌های لیزری که از اپتیکال درایو‌نوری خارج می‌شود را مدیریت خواهد کرد.

همچنین در این درایو‌نوری یک نسخه از نرم‌افزار Power DVD نسخه ده ارائه می‌شود که مجهز به فناوری Magic cinema است. با وجود این فناوری علاوه بر امکان تماشای دیسک‌های‌نوری سه بعدی قادر خواهید بود با استفاده از یک دکمه تصاویر دو‌بعدی را به صورت سه‌بعدی مشاهد کنید و از دیدن آن در کامپیوتر خود لذت ببرید.

البته در این میان نباید از تأثیر وجود فناوری‌های Dolby Digital EX و DTS-HD ۵.۱ چشم‌پوشی کرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید